-

Wrotycz1

Komentarze użytkownika

@Hipolit Cegielski wysyła plik JPK, czyli co nam dał postęp techniczny (16 grudnia 2018 12:08)

Nie ma możliwości obalenia państwa. Można tylko próbować anatagonizować gangi żyjące z podatków płaconych przez ludzi, jeśli jedni drugich zaczną wsadzać do więzienia i odbierać aktywa to może przkręty będą mniejsze. Z Pani danych wynika, że Cegielski płacił CIT w wysokości 4,5%. Obecnie to 19%. VAT 23%, a tego Cegielski nie płacił.

Jeśli chodzi o karuzele watowskie, to na razie cała gawęda kręci się na poziomie przesłuchań urzędników. Z niewiadomych dla mnie powodów nie podaje się do publicznej wiadomości nazwisk beneficjentów karuzel tzn. tych którzy dostali najwięcej zwrotów, ani nazwisk dyrektorów urzędów skarbowych, którzy te zwroty zatwierdzali. Słyszałem o przypadkach, gdzie firmy przy granicy ukraińskiej o ...

Wrotycz1
18 grudnia 2018 08:53

@Czym młody ksiądz różni się od młodego Araba? (14 grudnia 2018 09:21)

Oprócz aspektów poruszonych w felietonie, wygląda na to, że lekcje przerabiane kiedyś pod kierownictwem Simona Mola nie zostały jeszcze przerobione do końca. Pozostaje tylko życzyć miłych wrażeń rodzicom integrujących się dzieci. Raczej nie pamiętają o ofierze, której Bóg domagał się od Abrahama, a zadowolił się tylko gotowością jej złożenia. Bóg tych rodziców jest trochę inny.

Wrotycz1
14 grudnia 2018 09:49

@O ofercie jaką ma dla człowieka szatan i liberałowie (28 listopada 2018 08:31)

Powinniśmy w imię Boże pracować, oszczędzać, inwestować, rozmnażać się intensywnie i wspólnie orientować się w okolicznościach, by nie dać się ograbić. Więcej nie trzeba się wysilać.

Wrotycz1
28 listopada 2018 09:42

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Właśnie po to. Każdy ma stanąć wobec każdej instytucji, a banku w szczególności, sam. Bez wsparcia rodziny. Bank ma być jedyną instytucją do której można mieć zaufanie. Każdy ma żyć i umierać indywidualnie i w samotności. Stąd szczególna nienawiść do religii, która łączy ludzi, a szczególnie wzmacnia rodzinę.

Wrotycz1
11 października 2018 12:42

@Rezerwat prawicowych lemingów (6 października 2018 09:12)

W socjaliźnie, gdzie etos pracy był na sztandarach - co Karoń zauważa i pochwala, już dawno to podsumowano zwrotem o tak szybkim bieganiu z taczką, że nie ma czasu załadować. Obecnie doszedł element hałasowania i braku wiedzy o znaczeniu tego biegania i hałasowania w szerszych kontekstach niż rezerwat. A właściwie o generalnym braku znaczenia hałasu pustej taczki.

Wrotycz1
6 października 2018 10:32

@Jak zostałem wielkim językoznawcą (22 sierpnia 2018 08:21)

Nie rozśmieszaj mnie. Chyba nie miałeś do czynienia z urzędami skarbowymi. Nie mówiąc o sądach.

Wrotycz1
22 sierpnia 2018 11:43

@Jak zostałem wielkim językoznawcą (22 sierpnia 2018 08:21)

Ten system trwa nadal. Nie na poziomie uzupełniania samogłosek ale interpretacji prawa. Prawnicy mogą więcej powiedzieć o zmieniającej się wykładni zapisów prawa, w miarę zwyciężania socjalizmu czy przy innych okazjach, szczególnie zapisów dotyczących spraw gospodarczych.

Wrotycz1
22 sierpnia 2018 08:58

@Otwarty dialog zamknięty do odwołania (20 sierpnia 2018 09:44)

Najbardziej dla mnie jest ten tajemniczy "duchowy związek z KOD". Polityczny jestem w stanie zrozumieć, duchowego jeszcze nie. Z moich obserwacji wynika, że polityczny związek wynika głownie z interesu. Osoby powiązane interesami czują się zobowiązane do czestnictwa w tym samym dziele, co ich "patroni". W drugą stronę to nie działa. Zwykle dopuszczają one posiadanie innych opinii politycznych przez swych bliższych lub dalszych znajomych. W sposób mniej lub bardziej bolesny dla nich, pokazują zwykle ten ból, ale tolerują naszą inność. Osoby powiązane duchowo, już nie. Próbowałem ustalić na podstawie małej próbki, z czym może ten duchowy związek korelować. Jedyny czynnik, który mogłem ustalić, to brak ojca w młodości. Z różnyc ...

Wrotycz1
20 sierpnia 2018 10:40


@Grupa ZNAK, Bandyci z AK, Wojciech Lada i bandyci z BRUM oraz black metal. (31 lipca 2018 19:03)

Pocieszające chyba jest, że jednak gonią resztkami sił. Na 50 rocznicę Powstania Warszawskiego dali szansę Michałowi Cichemu. Teraz wyciągnęli leszcza ostatniego gatunku, który pewnie nie wie nic jak było, ani o losach Cichego, i wysyła w świat swój bełkot, będąc pewnie przekonany o swoim profesjonaliźmie.

Wrotycz1
1 sierpnia 2018 09:47

@1000 lat naszej wspólnoty - wznowienie (30 lipca 2018 13:32)

Coś ubogo. Nie ma w programie dziejów rodziny Rothschild i stosowanych przez nią metod kumulacji kapitału.

Wrotycz1
31 lipca 2018 08:38

@Pomysł Napoleona III, czyli z koszar na salony. (29 lipca 2018 23:23)

Oprócz braku witaminy A i zawartości tłuszczów trans margaryna ma inne plusy ujemne powstałe w procesie produkcji.

W pierwszym etapie produkcji margaryny, jaką jest ekstrakcja oleju z nasion, używany jest benzen. W kolejnym etapie – wygotowywania – wyparowuje on z margaryny, przypuszczam że w produkcie końcowym znaleźć można jednak śladowe ilości rozpuszczalnika.

Następnie, przechodząc przez kolejne etapy produkcji (odgumowanie, wybielanie, uwodornienie, neutralizacja, frakcjonowanie, dezodoryzacja, emulsja, estryfikacja) margaryna jest stopniowo „wzbogacana” o kolejne niezdrowe substancje: sodę kaustyczną, nikiel czy butylowany hydroksyanizol. Szkodliwe dodatki pozostają zwykle w ilościach śladowych, chyba że coś poszło nie tak i jest ich tr ...

Wrotycz1
30 lipca 2018 09:03

@O selekcji negatywnej i sposobach na promocję państwa (24 lipca 2018 10:45)

A kontrakty Prokomu z ZUS? Kto się odważy posprawdzać?

Wrotycz1
24 lipca 2018 13:04

@Świński trucht jako doktryna dla Polski (21 lipca 2018 10:12)

On taki jest, bo uważa że może być. Jest przekonany, że każda głupota wykoncypowana w jego główce jest przynajmniej niezła. Z drugiej strony jest przekonany, że mu wolno tak ujeżdżać audytorium. Może dostał na to glejt lub uważa, że go ma. Może nie zauważył, że audytorium się zmieniło, albo że stracił glejt na jazdę dowolną. Może faktycznie nic się nie zmieniło lub prawie nic. Zobaczymy czy mu coś zrobią, to będzie wskaźnik.

Pamiętam, gdy tylko został ministrem, zauważyłem go w Parku Saskim. Stał w krzakach i rozmawiał przez telefon. Zanim się zbliżyłem, wyszedł z krzaków rozejrzał się i skierował w stronę Minsterstwa Finansów. Zdążyłem zauważyć, że miał w drugiej dłoni inny telefon. W jakim kraju służby pozwoliłyby na telefonowanie ministrowi finansów z ...

Wrotycz1
21 lipca 2018 14:23

@W Holandii bez zmian, ale wesoło (20 lipca 2018 20:03)

Mnie Holendrzy, już dawno temu, mówili że nie obawiają się gett i problemów z nimi związanych. Władza na każdym szczeblu pilnuje, by nie było koncentracji imigrantów o jednakowym lub zbliżonym profilu na jednej ulicy lub w bliskim sąsiedztwie. Dotyczy to czywiście mieszkań komunalnych. Do tego dochodzą szybkie interwencje w przypadku przekroczenia oczywistych norm. Wygląda na to, że polityka taka jest nadal praktykowana. Zadziwiło mnie też postępowanie władz. Zmieniono stopy procentowe. W telewizji wystąpił premier i tłumaczył przez ok. godzinę po co to  robione, jakie skutki przyniesie i dlaczego trzeba było to zrobić. Było to pod koniec lat 80. Holendrzy narzekali wtedy na wysokie podatki ale byli również zadowoleni, że pieniądze są dobrze przez rząd ...

Wrotycz1
20 lipca 2018 21:48

@O złotych mądrościach Reba Lejzera (4 lipca 2018 08:39)

I co z tego, że łatwo ich przejrzeć? Trzeba z nimi trwale wygrać na wszystkich polach. Niestety, jak już zauważyła pani Danae, " "Oni" mają przewagę czasu i masy natworzonych i powielanych kłamstw. Mają też przewagę finansową, władzy i wiedzy. To już są efekty skumulowane i rozwijające się wykładniczo. "

Ponadto, oni są pod ścianą. Walczą o utrzymanie swojego poziomu życia i z tego powodu nie cofną się przed niczym. Od dawna widać, że ani logika, ani prawda, ani estetyka nie liczą się. Została goła siła, na razie na poziomie politycznym - krajowym i zagranicznym - i medialnym. Stąd wszelka dyskusja straciła sens, liczą się tylko fakty. Mam nadzieję, że Kaczyński doprowadzi do ostatecznego rozwiązania kwestii obcej agentury i kradzieży pieniędzy podatników ...

Wrotycz1
4 lipca 2018 09:34

@O karczochu i psach czyli strategia Jarosława Kaczyńskiego (29 czerwca 2018 09:33)

Wildstein był na pewno. W jakimś programie TVP był przedstawiony jako szef lub istotny członek zespołu negocjacyjnego.

Jest zastanawiające, że nie organizują w kraju żadnych grup nacisku, a nawet nie wyciągają na wierzch do mediów pokątnych szemrań. Najważniejsze, że jest sukces negocjacyjny, jesteśmy skuteczni, i tym się upajają. Jak w powiedzeniu , ojciec chwalą nas, wy mnie, a ja was.

Ciekawe czy w tym porozumieniu były jakieś tajne klauzule. Np. zwiększenie liczby wydanych paszportów obywatelom Izraela. Za 2017 było wydanych ok. 3,5 tys. Biorąc pod uwagę liczbę emigrantów do Izraela z Rosji, ciekawe ilu z nich przeflancuje się do Polski i pod izraelską flagą będzie tu wypełniać swoje obowiązki służbowe. Czy ktoś te nowe nabytki rejestruje na poważnie i ko ...

Wrotycz1
29 czerwca 2018 10:21

@Najlepszy elektorat (28 czerwca 2018 08:29)

Niestety, tak to z grubsza wygląda. Można dodać, że nie mamy alternatywy. Musimy na nich głosować, bo inni są gorsi, bardziej lub mniej, a przeważnie bardzo. Możemy sobie popyskować w tym kątku. Czy te głosy dojdą do żoliborskiego nieba?

Uruchomienie prywatnych inwestycji nie jest sprawą prostą i zależy nie tylko od podatków. Ważna jest również wiedza tych co inwestują. Przeważnie nie wiedzą w co? Każdy by tylko rozszerzał to co ma i działał wyłącznie w kraju, bo zna tylko warunki tutejsze. A wolnego pola już nie ma. Tandetę produkują najtaniej w Chinach i żadni drobni nie mają szans w tej dziedzinie. Produkty zaawansowane mają wysokie koszty wejścia i długi czas zwrotu. Eksport wymaga wiedzy o rynkach, a skąd mają ją brać drobni wytwórcy.

Średnie przedsiębio ...

Wrotycz1
28 czerwca 2018 14:25

@Zagadka Hitlera. Cz. 1. Z nie tak dawnej historii (23 czerwca 2018 18:32)

A wystruganie Bolka? Czy to również nie jest maesteria znawców zbiorowych emocji?

Wrotycz1
26 czerwca 2018 09:18

@Judeorealizm – niebezpieczne zajęcie, czyli słaba integracja Holocaustu (17 czerwca 2018 11:17)

Nie kombinuj wobec Gospodarza, tylko rób swoje. Dużo wnosisz do naszej wiedzy o istotnych sprawach. Dzisiejszy wpis, po raz kolejny, uwidacznia istnienie i cechy ogólnego planu, który jest wobec nas realizowany. Takiej wiedzy nigdy dosyć.

Wrotycz1
20 czerwca 2018 11:32

Strona 1 na 3.    Następna